Refakatçi.NET

REFAKATÇİ

 
 
 
 
REFAKATÇİ ARIYORUM
Tecrübeli,Deneyimli Refakatçiler, Nitelikli Hasta Bakıcılar,Yaşlı Bakıcılar
İŞ ARIYORUM
Refakatçi,Hasta-Yaşlı Bakıcısı Olarak Çalışmak istiyorsanız Form Doldurun.
EĞİTİMLERE KATIL
Kişisel Kurumsal Refakat Eğitimi,İlk Yardım Eğitimi Formu

GÜNCEL DUYURULAR

E-BÜLTEN

Adınız
EMail

HİZMETLERİMİZ

Çocuk Refakati
Hastaların hastane ortamında desteklenmeleri amacıyla yakınlarının da yanlarında bulunmasına refa...
Yoğun Bakım Refakati
Yoğun Bakım ve Refakat Yoğun bakım üniteleriyle ilgili bir düzenleme yap...
Hasta Refakati
Hasta Refakati Hasta Refakatçisi, ev ve kurumlarda kendi sorumlul...
Engelli Refakati
Engelli Refakati Özürlü kimlik kartı çıkarma; ...

REFAKATÇİ HABERLERİ

DİĞER SİTELERİMİZ

Refakat

Çocuk Refakati
Hastaların hastane ortamında desteklenmeleri amacıyla yakınlarının da yanlarında bulunmasına refakatçi uygulaması denilmektedir. Bu uygulama günümüzde pek çok kuruluşta yaygın olarak sürdürülmektedir. Gelişmiş ülkelerde de buna benzer uygulamaların özellikle çocuk gibi bakıma muhtaç veya uzun süreli bakım gereksinimi olan hastaların yattığı ünitelerde bulunmaktadır. ... Devamı »»
Refakatçilerin Sorunları

Refakatçilerin Başlıca Sorunları Şunlardır.

Temizlik
Dinlenme
Kişisel Sorunlar
İbadet İle İlgili Sorunlar
Yemek
Sağlık Personelleri
Oda
 

Refakatçilerin Beklentileri

Güleryüz, Hoşgörü, İlgi
Dinlenmek
Daha Çok Temizlik
İbadet Odası
Türkiye’de bir ilke imza atan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acile gelen hastaları refakatçiler karşılamakta.
 

Hasta Refakatçisi Olmak İçin Giriş Koşulları
1. Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak, 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak. Bu alanda çalışacakların, 1.Hasta refakatçisi elemanlığının gerektirdiği işleri yapacak bedensel, ruhsal ve zihinsel engeli bulunmamak. 2.Herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmamak, 3. Hepatit aşısı olma özelli... Devamı »»
Refakatçi İstihdam Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Sektöründe;

1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,
2. Bakımevleri,
3. Evde bakım,
4. Hastaneler,
5. Geronto-psikiyatri klinikler,
6. Huzurevlerinde çalışabilirler.

Bir Refakatçide Olması Gereken Yeterlilik Kuralları
Bir Refakatçide Olması Gereken Yeterlilik Kuralları aşağıdaki  gibidir. * Kişisel bakım yapmak * Hijyen ve sanitasyon kurallarını uygulamak * Hasta bakım Hizmetleri ile ilgili durumu ve sorunları incelemek * Sağlığını korumak ve hastalanmamak için gerekli önlemleri almak * İş yerinde hastalıklardan korunmak için gerekli önlemleri almak * Kullanıla... Devamı »»
Refakatçilere Öneriler
* Refakatçi olmak isteyenler öncelikli olarak ilk yardım bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü istenmeyen bir olayla karşılaşıldığı zaman bilgileriniz doğrultusunda olaya müdahale edebilmelisiniz. * Refakat edeceğiniz kişiyi öncelikle iyi tanımalısınız. Bu sizin işinizi birazda olsa kolaylaştıracaktır. * Refakat ettiğiniz zamanlarda başka işlerle ilgilenmem... Devamı »»
Refakatçilerin Sağlık Sigortası
18 Yaşından küçükler için tıbbi gerekçe olmaksızın yatak ücretine ek olarak fatura edilebilir. 18 yaşından büyük hastalar için hekim tarafından refakatçi kalmasının gerekçesi bildirilerek fatura edilir. GENEL SAĞLIK SİGORTASI İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ’ ne göre Otelcilik hizmeti: Yatarak tedavilerde hasta ve refakatçisine Kurumca belirlenen standartların üzerinde sunulan yatak,... Devamı »»
Kimler Refakatçi Olabilir
Kimler Refakatçi Olabilir •Yaşlı ya da hastanın ihtiyaçlarını belirleyebilen •Yaşlı veya hastanın günlük yeme-içme, egzersiz ve yatak içi bakımını yapabilen, •İlaç ve beslenme desteğini eksiksiz en uygun şekilde tamamlayabilen, •Yaşlı ve hastanın moral ve motivasyonunu anlayabilen ona destek olabilen , ... Devamı »»
Refakatçi Türleri
Profesyonel Refakatçiler Bunlar para karşılığı hastanın yanında kalan ve çoğu o hastanede gündüzleri temizlikçi, hastabakıcı veya hemşire olarak çalışan kişilerdir ve refakat işinden esas mesleklerinden daha fazla para kazanırlar. Sevkli Refakatçiler Sosyal Güvenlik Kurumu güvencesindeki hastaların uzak merkezlere sevk edil... Devamı »»
Ülkemiz de Refakat
Hasta yakını ne demek? Bizdeki kod adı "refakatçi" Bu birçok şeyde olduğu gibi bize özgü bir şeydir. Çünkü bir hastanız varsa artık siz onunla hastaneye gideceksiniz onunla yatıp kalkacaksınız, kısaca bir süre işinizi veya mesleğinizi unutacaksınız.  Size 'Sen kimsin?' diye hastanede sorduklarında cevabınız hemen hazır olmalı "ben refakatçıyım.&qu... Devamı »»
Çalışmalarımız
İnsanların her zaman yardım ya da bakıma ihtiyacı olabilir. İnsandan insana, hiç bir şey bakım ya da yardım gibi kişisel olamaz. Her türlü bakım ihtiyaçlarının sağlanmasında gerekli olan doğru kişinin bulunmasında, gereken her yer ve zamanda hizmet veriyor; müşterilerimize bir akraba, bir semt sakini ve bir yurttaş olarak yardımcı oluyoruz. Evde bakımda ayn... Devamı »»
Yaşlı Bakımı Refakatçi Kursu

Ankara İş Kur Yaşlı Bakımı Refakatçi Kursu

İşkur meslek kursları Ankara İşkur İl Müdürlüğü Meslek Edindirme Kursları kapsamında;

M.E.B. Özel ÜNVAN Meslek Eğitim Kursları'nda Yaşlı Bakımı Refakatçi Kursu açılmıştır.
 

Refakatte, Memur Nelere Dikkat Etmeli
Kimi zaman küçük çocuğunu kimi zaman da ihtiyar babasını il içinde veya il dışında tedavi etmek zorunluluğuyla karşılaşan memur nasıl hareket etmeli, nelere dikkat etmelidir? Memurun, bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri için de Devlet tarafından tedavi yardımı sağlanmaktadır. Tedavi Yardımı Alınan Bakmakla Yükümlü Olunan Aile Fertlerinin Tedavisinde Karşı... Devamı »»
Yoğun Bakım Refakati
Yoğun Bakım ve Refakat Yoğun bakım üniteleriyle ilgili bir düzenleme yapan Sağlık Bakanlığı, yapılan incelemeleri ve iletilen sorunları dikkate alarak bu konudaki standartları yeniden belirledi. Yoğun bakım ünitelerinin refakat dâhil sahip olması gereken nitelikler şöyle belirlendi; - Yoğun bakım ünitelerindeki her yatak, yoğun bakım yatağı... Devamı »»
Hasta Refakati
Hasta Refakati Hasta Refakatçisi, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve hastanın sağlığını koruyarak karşılayabilen kişidir. Hasta refakatçisi, okuma yazma bilmeli veya ilkokul mezunu olmalı, mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip... Devamı »»
Hastane Bahçesinde Refakat
Hastane Bahçesinde Refakat Hastane bahçeleri refakatçilerin yatıp kalktığı 'açık otel' oldu. Hastane de yatan hastalarına refakat edebilmek için hastane bahçesinde kalan hasta yakınları, bayramı buruk geçiriyorlar. Hastaneye sevk edilen hastalarını getiren bazı vatandaşlar, kalacak yerleri olmadığı için hastane bahçesini mekân tutuyor. ... Devamı »»
Engelli Refakati
Engelli Refakati Özürlü kimlik kartı çıkarma; % 40 ve üzeri özür durumunda tam teşekküllü devlet hastanesinde alınan “Özürlüler İçin Sağlık Kurul Raporu”nun iki adet aslı gibidir onaylı fotokopisi, 2 adet resim, iki adet aslı gibidir onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuru formu doldurulup Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü... Devamı »»
Devlet Memurlarında Refakat İzni
Devlet Memurlarında Refakat İzni Devlet memurunun bakmakla yükümlü olmadığı ancak kendisinden başka bakacak kimsenin de olmadığı anne ve babasının tedavisinde yaşanan refakat sorunu. Bu sorunun açıklığa kavuşturulabilmesi için önce bakmakla yükümlü oldukları kavramına açıklık kazandırılması gerekmektedir. Bu kavram 657 sayılı Devlet Memurları Kanu... Devamı »»
Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Hasta Refakatçisi
Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık bir yapıda bulunmaya başlaması nedeniyle, meslekî yeterliklerin de geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hâle getirmektedir. Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanı öğretim programları, gelişmelere bağlı olarak esnek ve sür... Devamı »»
Hasta Refakatçısı Programı
Ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve hastanın sağlığını koruyarak karşılayabilen kişidir. İSTİHDAM ALANLARI Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Sektöründe; 1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, ... Devamı »»
Refakatçi.NET | Hasta Refakat | Engelli Refakat | Çocuk Refakat

Ana Sayfa

Görüntülü Hasta Ziyareti
Görüntülü Hasta Ziyareti Görüntülü olarak cep telefonu üzerinden hasta ziyareti başladı. Vatandaşlar, 3G üzerinden hastalarını görebiliyor. Odalara girmeden görüntülü olarak hastalarına şifa dileklerini iletebilen vatandaşlar, aynı zamanda tahlil sonuçlarını da öğrenebiliyor. Hasta ve yakınlarına büyük kolaylık sağlayan sistem, Avea ile yapılan p... Devamı »»
Hasta Hakları Birimleri
Hasta Hakları Birimleri Haklarını bilmeyen vatandaşlar, hastaneden boynu bükük ayrılıyor. Türkiye'de bütün hastanelerde Hasta Hakları Birimleri açıldı. Bu birimlerde çalışanların görevi hastalara, hasta hakları ve sorumluluklarını anlatmaktır. Hasta hakları birimi hastalar ve sağlık çalışanları arasında bir nevi köprü görevi görmektedir. ... Devamı »»
İETTden Özürlü Ve Refakatçi Elektronikkart
İETT’den Özürlü Ve Refakatçi Elektronikkart İle İlgili Önemli Duyuru!   İdaremiz 2006 yılından bugüne kadar hak sahibi kişilere verdiği özürlüler için Beyazkart’ı elektronik kartla değiştiriyor. Beyazkart, tüm kartlarda olduğu gibi gelişen teknolojinin gerisinde kalması, ekonomik ömrünü doldurmuş olması, toplu taşıma araçlarında yapılan yolculuklar... Devamı »»
Memura Refakat İzni
Devlet Personel Başkanlığı Sayı: B. 02. 1. DPB. 0.12. 01/1617 - 16/ 3 /2010  İlgi:  18/01/2010 tarihli ve B. 05. 1. EGM. 0. 71. 03. 03-18819 sayılı yazı 5510 sayılı Kanunun geçici 12. maddesine istinaden kamu görevlileri ve bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerine ilişkin iş ve işlemlerin Sosyal Güvenlik Kurumuna devredilm... Devamı »»
Refakatçi Hizmet Tanımları
 Hasta Refakatçi Hizmet Tanımları • Yaşlı ya da hastanın ihtiyaçlarını belirleme • Günlük yeme-içme, egzersiz ve yatak içi bakımının yapılması, • İlaç ve beslenme desteğinin eksiksiz en uygun şekilde yapılması, • Yaşlı ve hastanın moral ve motivasyonunu anlayabilme ve destek olabilme, • İlk yardım bilgisine sah... Devamı »»
Hastaların Yapması Gerekenler
Yeterince bilgi edindiklerinde hastalar, kendilerine uygulanacak tedaviyle ilgili kararlar vermekten kaçınamazlar. - Hastalar teşhis ve tedavi sürecinde, hekim ve diğer sağlık çalışanlarıyla her aşamada iş birliği yapmalıdırlar ve kendilerine öğretilen bilgi ve becerileri kazanmak üzere, gereken çabayı sarf etmelidirler. - Hasta aynı anda iki tedaviyi yürütüyorsa, ... Devamı »»
Hasta Refakatçisi Eğitim Yeterlilik
 Hasta refakatçisi programı yeterlikler tablosu ve modülleri aşağıda verilmiştir.   Yeterlilik Modül Kişisel bakım yapmak ... Devamı »»
Refakatçi Nedir? Kimlere Refakatçi denir
Refakatçi Nedir? Hastanelerde hastanın yanında kalan ve hastaya yardımcı olan kimseye refakatçi denir. Refakatçilik sadece yurdum insanlarına yani bizlere özgü konulmuş bir ad. Normalde adına hasta yakını denmektedir. Eğer birisi refakatçiyse, hastasıyla yakından ilgilenen onunla hastanelere gidip gelen birisi olmak durumunda. Hasta yakını ... Devamı »»
Refakatçi Çalışma Şekilleri
Yatılı tam zamanlı haftada bir gün 24 saat izin kullanırlar aile ile yapılan anlaşma gereği hafta içi veya hafta sonu izin kullanılır. Çalışma Şekli Yatılı: Yatılı tam zamanlı çalışmak istenirse haftada bir gün 24 saat izin kullanırlar aile ile yapılan anlaşma gereği hafta içi veya hafta sonu izin kullanılır. Çalışma Şekli Gündüzlü: ... Devamı »»
Refakatçi Bileti
Kendinize ücretli bir bilet almanız durumunda yanınızda götüreceğiniz kişinin biletini çok daha uygun mil bedelleri ile alabilirsiniz. Bedeli ödenmiş her bilet karşılığında tek 1 refakatçi bileti verilmektedir. Refakat eden yakınınız, gidişte veya dönüşte, sizinle aynı uçakta ve aynı veya daha düşük uçuş sınıfında yolculuk etmelidir. Refakatçi bileti ile yapılan ... Devamı »»
Refakatçi Oteli Erzurum
Otelciler ve Kahvehaneciler Odası Başkanı Seyfettin Saka, Erzurum’da yapılması planlanan 5 hastaneyi, şehrin sağlık merkezi olması yönünde atılmış çok önemli bir adım olarak gördüklerini belirterek, “Böylesi yatırımlara elbette ihtiyacımız var. Erzurum, bölgenin hatta ülkenin sağlık merkezi olmalıdır, buna biz de her türlü desteği vermeye hazırız. Fakat bu hastanelerin yanına yi... Devamı »»
SGK Sevk Ve Refakat
SGK, vatandaşları hastanelerde refakat ve sevk konusunda mağdur etmeyerek, SGK İl Müdürlükleri vatandaşlara her türlü imkânı sunmaktadır. 2008 10. Ay itibariyle 4/b’li (Bağkur) sigortalılarına yol giderlerinin ödenme hakkının gelmesine rağmen bazı sıkıntıların meydana geldiğini kaydeden yetkililer, 2009 yılı sonuna kadar başkanlık nezdinde program çalışmaları devam ettiğinden bir... Devamı »»
Refakatçilik Araştırmaları
Refakatçilerin yaşı, çocuk sayısı, medeni durumu, eğitim durumu, refakat ettiği çocukla yakınlık derecesi, kaçıncı refakatçi deneyimi olduğu; refakatçilik süresi, bu sürede karşılaştığı sorunlar, beklentileri ve sorunun çözümü için başvurduğu kişiler ile refakat ettiği çocuğun yaşı, cinsiyeti ve çocuğun sosyal güvencesinin olma durumu bağımsız değişkenleri, refakatçilerin problem çözme becerile... Devamı »»
Çeşitli Refakatçi Örnekleri
  Hasta refakatçileri de sağlık sistemimizin doktorlar, hemşireler, hastabakıcılar, laborantlar, eczacılar, teknisyenler, propagandistler gibi vazgeçilmez figürlerindendir. Yapan bilir; refakatçilik çoğu zaman hasta olmaktan çok daha zor, ama aynı zamanda da kutsal bir iştir. Tüm günü bir sandalyenin üzerinde veya hasta yatağının bir köşesinde geçirmek, hastasını yedirip ... Devamı »»
Refakatçi Sorun Ve Önerileri
Sorunları olduğunu belirten refakatçilerin belirtilen sorunlarının temizlikle ilgili (kliniğin ve kendi temizlikleri ile ilgili) % 24,9, dinlenme ile ilgili % 19,3, kişisel sorunlar % 10,4, ibadetle ilgili % 5,9, yemek ile ilgili % 4,8, sağlık personeli % 4,5 ve oda ile ilgili (çocukların ve refakatçilerin bulunduğu oda) % 3 olduğu saptanmıştır. Refakatçilerin sorunlarına göre pr... Devamı »»
Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği
Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Hasta ve Yaşlı Refakatçisi;  Ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve yaşlının sağlığını koruyarak karşılayabilen kişidir. Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Olmak İçin; -) Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak -... Devamı »»
Refakatçi Odaları
Koğuş sisteminden tek ve çift kişilik oda sistemine geçen devlet hastaneleri şimdi yeni otel sistemine geçmek için hazırlık yapıyor. İstanbul İl Genel Meclisi, devlet hastanelerinde devrim niteliğinde bir öneriyi gündeme getirdi. Koğuş sisteminden 1-2 kişilik oda sistemine geçen devlet hastaneleri şimdi de otel sistemine geçmek için hazırlık yapıyor. Koğuş sistemin... Devamı »»
Refakatçi Rehberi
Doktor; hastanın yanında refakatçi olarak kalınması yönünde karar vermiş ise; hem hastanın, hem diğer hastaların ve sağlık hizmet sunumunun daha iyi olabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeye çalışılmalıdır; Tüm refakatçiler, hastane tarafından verilecek olan refakatçi gömleklerini giymek ve refakatçi kartlarını takmalıdırlar. Zorunlu olmadıkça erk... Devamı »»
Avrupada Refakatçilik
Avrupa da Refakatçi Düzenlemesi 18 ve 67 yaş arasında mısınız ve özürlülüğünüzden dolayı yalnız olarak evinizden çıkamıyorsanız, ayda 15 saatlik bir refakatçiye hakkınız vardır. Refakatçinin neye kullanılacağını siz kendiniz karar veriyorsunuz, örneğin alışveriş, sinemaya gitme, akraba ziyareti, ormanda bir tura çıkma vb. Refakatçini... Devamı »»
Refakatçiler Her Şeydir
Refakatçiler Hasta Yakını Bilinen Adı İle Refakatçi Bu birçok şeyde olduğu gibi bize özgü bir şey, yurdum insanının bulduğu bir meslek. Çünkü bir hastanız varsa artık siz onunla hastaneye gideceksiniz onunla yatıp kalkacaksınız, kısaca bir süre işinizi veya mesleğinizi unutacaksınız. Size ‘Sen kimsin?’ diye hastaned... Devamı »»
Yaşlı Bakımında Refakat
Yaşlı Bakımında Refakat Yaşlı bakımı ile ilgili, iletişim, temel sağlık, vücut mekaniği, yaşlı kişiye refakat etme ve bakımını yapma işidir. Yaşlı Refakatçisi Olmak İçin; - Temel eğitimini tamamlamış olmak - Mesleğe engel hali bulunmamak - Sağlık durumu ve kişisel özelliklerin mesleğin gerektirdiği işle... Devamı »»
Refakat Hizmetleri
Refakat Hizmetleri Genel Vücut Bakımı - Duş ve banyo yaptırma - Ağız ve diş bakımı - Cilt bakımı - Saç ve sakal bakımı - El ve ayak bakımı - Göz ve Kulak bakımı - Yapay uzuv parçalarının takılması, çıkarılması ve temizlenmesi - Giydirme ve soyundurma - Yaşlıya yönelik ... Devamı »»
Çocuk Hastalara Refakat Hakkında
Çocuk Hastalara Refakat Hakkında Sağlık Bakanlığı Genelgesi T.C. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sayı:  B100thg0100002/3120         04.08.2005/15114 Konu: Çocuk Hastalar Genelge 2005/ 121 Temel amacı vatandaşların sağlıklarının ko... Devamı »»
Hastaların Hakları
Sağlık Hizmetinde Hasta Hakları - Herkesin insan olması dolayısıyla saygı görmeye hakkı vardır. - Herkes kendi yaşamını belirleme, fiziksel ve zihinsel bütünlüğe sahip olma ve kişi olarak güvenli bir yaşam sürdürme hakkına sahiptir. - Herkesin özel yaşamına saygı gösterilmelidir. - Herkes kendi ahlaki ve kültürel değerlerine, dinsel ve fe... Devamı »»
Kırığı Olan Hasta Bakımı
Kırığın tedavisinde değişik yöntemlerin uygulanması ve bu yöntemlerin her birinin bakımına farklı sorumluluklar getirmesinin yanı sıra, tedavi süresinin uzun olması ve çoğunlukla hastaların yatağa bağımlı kalmaları, yoğun bir bakımı gerektirmektedir. Kırığı Olan Hasta Bakımında Dikkat Edilecek Noktalar - Kırığın iyileşmesinde önemli yeri olan hasta... Devamı »»
Ölüm Sürecinde Hasta Bakımı
Yaşamın son dönemi (terminal dönem) ölümün haftalar veya aylar içinde beklendiği zaman dilimi olarak tanımlanabilir. Bu dönemde hastalar ve aileleri profesyonel desteğe gereksinim duymaktadırlar. Hospis bakım, terminal dönemdeki hastaya verilen bir bakım tipidir ve son günlerini yaşayan bireylerin yaşam kalitesini yükseltmeye odaklanır. Hemşireler, terminal hastaların sorunlarını... Devamı »»
Alzheimer Hasta Bakımı
Alzheimer hastalarının bakım gereksinimleri, hastalığı tümüyle ortadan kaldıran bir tedavi ortaya çıkana kadar devam edecektir. Yaklaşık her 10 aileden birinin alzheimer hastası olan bir akrabası, mevcut verilere göre bulunmaktadır. Büyük çoğunluğu evde yaşayan Alzheimer hastalarının bakımı genellikle tam gün ya da kısmi olarak aile üyeleri tarafından yapılmaktadır. ... Devamı »»
Evde Yaşlı ve Hasta Bakımı
- Aileyi parçalanmaktan korur. Eğer bakım ihtiyacı olan kişinin çocukları varsa kişi aile yaşamının bir parçası olmaya devam eder. - Bireyin kendi alıştığı ve rahat olduğu ortamda yaşamını sürdürebilmesine olanak tanır. - Evde bakım kişinin enerjisini; hobilerini, arkadaş ilişkilerini, iletişimini ve sportif aktivitelerini eskiden olduğu gibi sürdürebilmesine olana... Devamı »»
Refakatcilik Konuları

 Refakatçı Koltuğu Leather

 Yeni geliştirilmiş sistem 

Açılabilir yatak  

Deri kaplı kollar 

Kırmızı renkli 
 

Refakatçı Koltuğu Soft Stil

 * Yeni geliştirilmiş sistem  

* Açılabilir yatak  

* Kromaj kaplı kollar

* Kırmızı renkli
 

Refakatçı Koltuğu / Greenfield

 Yeni geliştirilmiş sistem 

Açılabilir yatak  
Kromaj kaplı kollar
Yeşil renkli 
 

Hastane Odalarının karyoladan sonra belki de en önemli ihtiyacı refakatçi koltuklarıdır. Kullanıcı İstekleri doğrultusunda değişik renk ve kaplama tercihleri uygulanabilmektedir. Calışma mekanizması kolay kullanım amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. İsteğe göre ahşap veya kumaş kaplama kolçak tercih edilebilir. Yatma yüzeyinin altında bulunan... Devamı »»