Refakatçi.NET

REFAKATÇİ

 
 
 
 
REFAKATÇİ ARIYORUM
Tecrübeli,Deneyimli Refakatçiler, Nitelikli Hasta Bakıcılar,Yaşlı Bakıcılar
İŞ ARIYORUM
Refakatçi,Hasta-Yaşlı Bakıcısı Olarak Çalışmak istiyorsanız Form Doldurun.
EĞİTİMLERE KATIL
Kişisel Kurumsal Refakat Eğitimi,İlk Yardım Eğitimi Formu

GÜNCEL DUYURULAR

E-BÜLTEN

Adınız
EMail

Haberler

ETİKETLER

Mobil Ambulans Hasta ve Yakınları Ameliyathane Yoğun Bakım Servisi Acil Servis Cep Telefonu 3G Görüntülü Hasta Ziyareti

Görüntülü Hasta Ziyareti

Görüntülü Hasta Ziyareti

Görüntülü olarak cep telefonu üzerinden hasta ziyareti başladı. Vatandaşlar, 3G üzerinden hastalarını görebiliyor. Odalara girmeden görüntülü olarak hastalarına şifa dileklerini iletebilen vatandaşlar, aynı zamanda tahlil sonuçlarını da öğrenebiliyor.

Hasta ve yakınlarına büyük kolaylık sağlayan sistem, Avea ile yapılan protokolle tanıtıldı. 'Mobil Hastane Çözümleri' projesi kapsamında, artık hastaneler de 3G ürün ve hizmetleriyle buluşuyor.

Hasta ve Hasta yakınları görüntülü görüşme imkânına kavuşurken proje sayesinde, mobil ambulans uygulaması ile acil durumlarda hayati önem taşıyan zaman kaybının önüne geçildi.

Proje çerçevesinde hastanenin ameliyathane, yeni doğan ünitesi, yoğun bakım servisi, intaniye, acil servis, poliklinik birimleri gibi çeşitli birimlerine yerleştirilen 3G kameralar sayesinde hasta yakınları ile hastaların görüntülü olarak görüşmesi sağlanıyor.

Hastane görevlilerinin ilgili birimleri cep telefonları aracılığıyla 7x24 izlemesine olanak veren uygulamalar sayesinde hastane ve hasta güvenliği de artırıldı. 3G teknolojisinin sağlık uygulamalarına entegre edilmesinin örneğini oluşturan proje hasta ve hasta yakınlarının işlerini kolaylaştırdı.

Proje kapsamında Türk Telekom grup şirketi İnnova ile geliştirilen Mobil Ambulans Uygulaması sayesinde, hasta bilgileri ambulanstan önce hastaneye ulaştırılıyor.

Böylelikle bu veriler ışığında gerekli ön hazırlıklar başlatılarak, acil vakalarda yaşamsal önem taşıyan zaman kaybının önüne geçiliyor. Cep telefonlarını hastane özel kanalına ayarlayan aboneler, ücretsiz olarak hastane bilgilendirme mesajlarını alabiliyor.

Bunun dışında teşhis ve tedavi sürecinin başarıyla gerçekleşmesine katkıda bulunmak amacıyla hastaların muayene randevuları, laboratuar sonuçları gibi önemli bilgileri SMS yoluyla almaları sağlanıyor.

Mobil Hastane Çözümleri ile hem hastane personelinin, hem de hasta ve hasta yakınlarının hayatlarını kolaylaştırma hedeflenmektedir. Sistem hasta, refakatçi ve sağlık personelini rahatlatıyor. 3G'li hasta ziyaretinin hastane yoğunluğunu da azaltacağına dikkat çekiliyor.